Съдът даде ход на делото за референдума на завода за барут
Правен интерес имат също и вносителите на двете подписки, а именно Родолюбци за Карлово и инициативния комитет на Възраждане. Къде обаче са от Възраждане?
Днес се гледа в Административен съд, Пловдив делото за референдума свързан с барутния завод в Иганово.
След излизане от залата с пост в социалните мрежи Димитър Баберков, член сдружение “Родолюбци за Карлово” сподели:
“Днес се проведе заседанието по делото, в което Иганово ЕАД и Областния управител на Пловдив оспорват решението на Общински съвет Карлово за провеждане на местен референдум относно строежа на завод за барут и боеприпаси.
До решението за референдума се стигна тъй като бяха внесени две подписки, които изпълниха изикскванията на закона за провеждане на местен референдум - едната бе на Сдружение “Родолюбци за Карлово”, а втората - на Възраждане, които се наложи да отстраняват редица нередности.
Дълго време обществото се залъгваше от всички медии, че Възраждане са инициатори на референдума, но това не е вярно и ние представихме доказателства в подкрепа.
Кое обаче е по-интересното?
Делото е по жалба на Иганово ЕАД и Областна Управа срещу решение на Общински Съвет Карлово. Това са двете страни.
Правен интерес имат също и вносителите на двете подписки, а именно Родолюбци за Карлово и инициативния комитет на Възраждане.
От сдружението извихме желание да бъдем конституирани като страна, тъй като имаме отговорност към над 4000 жители на община Карлово, положили своите подписи за провеждането на референдум. И съдът уважи нашето желание, като ни допусна да го направим.
Къде обаче са от Възраждане?
Днес техният народен представител Кръстьо Врачев бе в залата, но отказа да отговори на въпрос на медиите защо Възраждане не е подало искане също да бъде конституирано като страна по делото и да защити интереса на гражданите…
Каква е причината според Вас?
“Вносителите”, които постигнаха “огромна победа”, както се тиражираше по медиите, не се възползват от възможността да защитават интереса на гражданите, които са им гласували доверие?
Аз нещо съм объркан…”
Красиво Карлово е независима медия.
Присъединете съм към нашите общности, подавайте сигнали и информация чрез нашите канали оттук.










































Коментари